Meryem Uzerli Fan Sitesi
Meryem Uzerli Fan Forumuna Hoşgeldiniz.
Meryem Uzerli Fan Sitesi
Meryem Uzerli Fan Forumuna Hoşgeldiniz.
Meryem Uzerli Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meryem Uzerli Fan Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Azula anlatım

4 posters
YazarMesaj
Yue_peliN
Kral-Kraliçe
Kral-Kraliçe
Yue_peliN

Kadın
Bükme Kuvveti : 109
Doğum tarihi : 07/12/98
Lakap : pelincik

Azula anlatım Empty
MesajKonu: Azula anlatım   Azula anlatım EmptyPerş. Ekim 15, 2009 3:39 pm

Azula Avatar:Son Hava Bükücü ( Avatar The Last Airbender )adlı anime dizinin baş karekterlerinden biridir. Ateş Ulusu'nun acımasız, perfeksiyonist prensesi, Zuko'nun kız kardeşidir. Kendisi ağabeyinin aksine acımasız ve egoisttir. Amacına ulaşmak için yapmayacağı şey yoktur. İsmini kendi gibi acımasız ve çok güçlü bir ateş bükücü olan ateş kralı dedesi Azulon'dan almıştır. Dünya üzerindeki yaşayan üç yıldırım bükücüden biridir.(kendisi, amcası iroh ve ateş kralı ozai) Diğer ateş bükücülerin aksine çok daha güçlü olan mavi alevi kullanır.Bunu kullanırken güçlü iradesinden yararlanır. Ateş Lordu Ozai'nin (güçlü olduğu için)en sevdiği çocuğudur. Mai ve Ty-Lee adındaki arkadaşlarıyla küçük bir grup kurar. Avatar'ı, Zuko'yu ve amcası Iroh'u bulmak babasının ona verdiği görevdir.Ama ty-lee ve mai sonunda Azula'ya ihanet eder (Book 3 chapter 15)Bu da onun aslında başından beri kendi karakterinde ne kadar haklı olduğunun göstergesidir.Book3 Chapter 19 da babası azuladan ateş kraliçesi olmasını ister. Book 3 Chapter 20 Azula aklını yitirmiştir. Şimdiye dek annesi tarafından canavar olarak adlandırılmış olduğunu, arkadaşları tarafından terkedilmiş olmasını ve ağabeyinden güçlü olmasına rağmen güvenecek kimsesi olmadığını yeni idrak etmiş; bu yüzden paranoyak bir ruh haline girmiştir. Aynada annesini görür ve onun kendisini aslında çok sevdiğini söylediğini hayal eder, fakat buna güvenemez ve sinirle aynayı parçalar. Tüm hizmetlileri (onlara güvenemediği için) kovduğundan kendisine yardım edecek kimse kalmamıştır, bu yüzden saçlarını dahi toplayamaz ve zaten gittikçe bozulmaya başlamış dengesiyle saçlarına tahammül edemeyerek bir kısmını kırpar. Taç giyme törenine bu halde çıkar, fakat zaten babası ve tüm ordu toprak krallığını (kuyrukluyıldızın vereceği güç sayesinde) yakıp yoketmeye gittiklerinden, sarayda bu olaya katılacak birkaç görevli dışında kimse yoktur. Tam tacını giyecekken Katara ve Zuko Appa ile gelirler. Zuko Azula'ya tacını almaya geldiğini ve kendisinin tacın gerçek vasisi olduğunu söyler, Azula da bunun üzerine Zuko'yu Agni Kai (ateşbükücü düellosu) ye davet eder. Zuko kızkardeşinin psikolojisinin ne derece kötü oldğunu ve bu düelloyu bu halde kazanamayacağını anlar ve düelloyu kabul eder ( normal şartlarda Azula'nın kendisini yeneceğini önceki tecrübelerinden bilmektedir), Katara'ya bu işe karışmamasını tembihler. Azula Zuko'dan ateşbükmek konusunda çok daha başarılı ve güçlü olmasına rağmen yaşadığı tüm bu ruhsal çöküntü onu yıpratmış ve dengesizleştirmiştir; bu yüzden nereye saldırdığına bile dikkat etmeden nefretle, çok geniş miktarlarda alev püskürterek rakibine pek zarar veremeden kendi kendini yormaktan öteye gidemez.Zuko ona neden yıldırım bükmediğini sorarak alay eder, zaten delilik belirtileri göstermeye başlamış olan Azula yıldırım yükler ve Zuko'ya saldırmaya hazırlanır, fakat o sırada bununla tek başına başedemeyeceğini düşündüğünden Zuko'ya yardım etmek için öne çıkmış olan Katara'yı fark eder ve yıldırımı ona atar. İkisi de bunu beklemediğinden Katara hiçbirşey yapamadan bakakalır, Zuko ise kendini buna hazırlamadan yıldırımın önüne atlar. Gerektiği şekilde ve dikkatle yıldırımı kontrol edemez ve yıldırımı mıdesinden öbür eline vererek gökyüzüne boşaltmasına rağmen, yıldırım göğsünden geçer. Zuko yere düşer, yaralıdır fakat ölmemiştir, Azula bundan yararlanarak Katara'nın peşine düşer. Artık ruh sağlığını tamamen kaybetmiş bir halde kahkahalar atarak Katara'yı kovalar ve onun ardından yıldırımlar püskürtür. Katara sürekli saldırı karşısında savaşmaya fırsat bile bulamadığından akıllıca bir çözüm bulmaya çalışır ve Azula'yı mazgal deliklerinin yanına kadar çeker. Yerden aldığı zincirle sütunun arkasında bekler, ve yüzyüze geldiklerinde tam Azula parmaklarını uzatmışken mazgallardan fışkırttığı suyla kendisini ve Azula'yı bir buz kütlesine hapseder. Azula, buzun içinde ateş bükemez, ama Katara suyu kendi etrafında çözerek Azula'nın arkasına dolanır ve ellerini yerdeki mazgallara zincirler, buzu çözer. Serbest kalır kalmaz Zuko'nun yardımına koşar, Çok ağır olmayan yarasını su bükücülerin şifa özelliğine sahip olması sayesinde bir nebze iyileştirir. İkisi beraber Azula'nın karşısına geçer ve ona bakarlar; ruh sağlığını kaybetmiş bir şekilde ve zincirlendiği yerde kıvranıp sürünerek ağlar, bağırır, ağzından alevler püskürtür. Azula'yı en son bu karede görürürüz. Nickelodeon'un Avatar the Last Airbender çizgi dizisi hakkında verdiği bilgiler doğrultusunda, Azula Bir ruh hastalıkları hastanesinde tedavi görmektedir, ölmemiştir.

Kişiliği

Merhametsiz, acımasız görünür, çok rahat ve tespit edilmeden yalan söyler ( black sun day part 2 isimli bölümde Toph Azula'ya yalan söylememesini çünkü bunu vücut titreşimlerinden anlayacağını söylediğinde Azula Toph'a hiçbir şey hissettirmeden 'ben uçan pembe bir filim' demiştir ve Toph da Çok iyisin Demiştir.)mükemmeliyetçidir, lider ruhlu ve otoriterdir.Oldukça agresiftir.Babası, kardeşi Zuko'dan güçlü olduğunu farkettiğinden beri (yani oldukça küçük yaşlarından beri) onu pohpohlamış ve tıpkı kendisine benzeyecek şekilde yetiştirmiştir bu yüzden Azula böyle bir kişiliğe sahiptir.Tıpkı babası gibi Zayıf olanı ezme, herzaman tek lider olma, sahiplenme, yok etme ve zafer içgüdüleriyle doludur. Önünde engel teşkil edecek herşeyi ve herkesi gözünü kırpmadan yok edebilir, yalnızca kendini düşünür aşırı bir biçimde bencildir. Öz ağabeyinin yüzü babası tarafından yakıldığında ve ülkeden sürüldüğünde keyifle gülmüş ve tek gözde çocuk olarak kalacağı için sevinmiştir. Liderliği, birinciliği ve tekliği elinde tutmak için her şeyi yapar.Bu özellikleri yüzünden herkes tarafından korkulan birisi olmuştur,öz annesi bile zamanında ondan korkmuştur.. Acziyete tahammülü yoktur, güçsüzlere ve zaafı olanlara nefretle bakar.

Vikipediden alınmıştır
0o0sokka0o0sokka0o0
Kral-Kraliçe
Kral-Kraliçe
0o0sokka0o0sokka0o0

Bükme Kuvveti : 73

Azula anlatım Empty
MesajKonu: Geri: Azula anlatım   Azula anlatım EmptyPaz Ekim 25, 2009 5:55 pm

sağol paylaşım için
Yue_peliN
Kral-Kraliçe
Kral-Kraliçe