Meryem Uzerli Fan Sitesi
Meryem Uzerli Fan Forumuna Hoşgeldiniz.
Meryem Uzerli Fan Sitesi
Meryem Uzerli Fan Forumuna Hoşgeldiniz.
Meryem Uzerli Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meryem Uzerli Fan Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zuko Tanıtım

5 posters
YazarMesaj
Prenses Azula-Selin
Admin
Admin
Prenses Azula-Selin

Kadın
Bükme Kuvveti : 484
Doğum tarihi : 30/07/97
Lakap : мєℓєq ρяєηѕєѕ αzυℓα

Zuko Tanıtım Empty
MesajKonu: Zuko Tanıtım   Zuko Tanıtım EmptyPerş. Ağus. 20, 2009 7:31 pm

Zuko, Ozai ve Ursa'nın oğlu, Azula'nın ağabeyidir. Zuko ,henüz 13 yaşındayken, bir toplantıda Ateş Ulusu generallerinden birine karşı gelmiştir. Bir generalin sözünü kestiği için babası onu Agni Kai (Ateş Düellosu)'de cezalandırır. Zuko babasının önünde diz çöker, özür diler ve ağlamaya başlar. Ancak babası onun gözünü yakar ve onu sürgüne yollar. İşte o gün Zuko, babasının gözünde kaybolan onurunu geri kazanmak için Avatar'ı yakalamaya karar verir. Zamanla Avatar'ı yakalamayı kendinde bir saplantı haline getirir. Amcası Iroh, Zuko'yu ölen oğlunun yerine koymaktadır. Zuko'nun yolculuğunda ona çok destek olur ve hep onun iyiliğini düşünür. Zuko'ya yalnız zamanlarında yardım eden hep odur. Zuko için amcası çok önemlidir. Çoğu zaman kızıp ihanet etse de amcasını babasından daha çok sever. Zuko, bir yandan annesini küçük yaşta kaybedişi, bir yandan babasının gözünde kaybolan onuru, bir yandan da Azula'nın gölgesinde büyümek zorunda kalışı nedeniyle her zaman oldukça sinirli ve somurtgandır... Azula, her alanda Zuko'dan daha başarılı olduğu için Ozai bunu farkettiğinden beri Azula'yı pohpohlamaktadır.Bu nedenle Azula çok kibirli ve güçlü bir ateş bükücü olurken Zuko pasif kalır.
Karakter Zuko, hangi durumda olursa olsun ihtiyacı olanlara yardım etmekten çekinmez. Hatta birinci sezonun son bölümünde hiç anlaşamadığı General Zhao'ya bile yardım eli uzatmıştır. Zuko'nun karakteri dizi boyunca bir değişim içerisindedir. O, şımarık bir prens olarak başladığı yolunda gittikçe olgunlaşır ve tam anlamıyla bir "prens" olur.
Zuko dünyanın en iyi 3. Ateşbükücüsüdür. Zuko 3. Sezon 13.bölüm eski ustalara kadar nefretini kullanıyordu, ama avatara katıldığında nefreti kalmadığı için ateş bükememeye başlamıştır.3. Sezon 13. bölümde Aang ile ejderhalardan ateş bükmeyi nefretsiz öğrenmiştir.zuko 3.sezon 15 ve 16.bölümlerde hiç yenemediği azulayla berabere kalarak güçlendiğini kanıtlamıştır. Hatta 3.Sezon 20. Azulayı yenmek üzereyken Azula Zukoya değil de Katara'ya yıldırım atınca önüne atlayıp çarpılmıştır ama ölmemiştir. Sonra Katara, Azulayı gafil avlayıp yener. Zuko yıldım yönlendirebilmektedir. 3.Sezon 11. bölümde Ozaiya artık onurunu kimsenin veremeyip ve bu yüzeden avatara katılacağını söyler.Ozai, annesinin ölmediğini sürgün edildiğini söyler. O anda tutulma biter Ozai Zukoya yıldırım atar Zuko geri çevirip Ozaiye atar yıldırım Ozaini önüne çarpar. Böylece Ozai yenip ordan gider. Dünyada yıldırım atabilen veya geriye çevirebilen 5 kişi vardır bunlar: Iroh, Ozai, Azula, Aang ve Zuko'dur.en iyi ateş bükücü sırası ise

1.emekli general iroh
2.ozai
3.azula
4.zuko
5.jeong jeong
6.aang
7. amiral zhao

Eski forumdan alıntıdır..
https://avrilfanturkey.forumdizini.com
prens zuko
Prens
Prens